Mateřské centrum
                     ............Velešínské klubíčko

Historie

Myšlenka klubu maminek ve Velešíně je už mnohaletá. První setkání maminek se uskutečnilo v březnu 2006 v tělocvičně Jihostroje, od té doby se pravidelně jednou týdně scházíme.
    Na podzim roku 2007 jsme se přestěhovali z tělocvičny do volné třídy v ZŠ Velešín, která je pro pobyt s malými dětmi vhodnější (teplo, čisto...). Tuto místnost (na větší akce i vedlejší třídu) máme v pronájmu a v současné době ji dovybavujeme a zútulňujeme díky finanční podpoře města Velešín a našich sponzorů (granty Jihočeského kraje, drobní sponzoři a dárci).
    V lednu 2010 jsme se dohodli s uživatelem budovy ZŠ Velešín na propojení dvou sousedních tříd. Vznikl díky tomu velký prostor pro hernu i zázemí s hračkami a sportovním vybavením. Ve volných hodinách hernu používají k cvičení i další zájmové kurzy pro dospělé - cvičí se tu jóga a tai-chi. Programová nabídka Klubíčka se s časem vyvíjela a rozrůstala. Herna je již po několik let otevřena každou středu dopoledne, program připravuje vždy některá z maminek. Dále probíhá nebo probíhalo několik zájmových kroužků pro rodiče s předškolními dětmi: výtvarné tvořeníčko, zdravotní a protahovací cvičení, angličtina pro dospělé spojená s hlídáním dětí. Nově otevíráme v roce 2010 i hudební hrátky a připravujeme jógu pro děti ve věku 3-6 let. Pořádáme u nás různé přednášky s rodinnou tématikou a krátkodobější kurzy (proběhlo např. "cvičení" s miminky, znaková řeč pro slyšící batolata, Musikgarten).